ترفند اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام را در اینجا به شما آموزش خواهیم داد!

ترفند اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام را در اینجا به شما آموزش خواهیم داد!

آموزش دانلود از اینستاگرام، بهترین دانلودر اینستاگرام، نحوه ساخت اکانت های زیاد در اینستاگرام، آموزش افزایش فالوور و افزایش لایک در اینستاگرام، ابزار ادیت ویدیو در اینستاگرام!

۲ مطلب در خرداد ۱۴۰۲ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

کلاهبرداری ۵۰ میلیاردی لوازم خانگی در اینستاگرام

ایرنا نوشت: معاون فرهنگی و اجتماعی استان مازندران از شناسایی و دستگیری فردی که در صفحه اینستاگرامی در قالب لوازم خانگی، ۵۰ میلیارد از شهروند گلوگایی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "سید جعفر ساداتی" در تشریح این خبر اظهار کرد: شخصی به پلیس فتا شهرستان گلوگاه مراجعه و مدعی شد از طریق یک صفحه اینستاگرامی در پوشش فروش لوازم خانگی با عنوان کسب و کار مجازی با ترفند پرداخت بیعانه از وی کلاهبرداری شد.

وی ادامه داد: شاکی در ادامه اظهارات خود گفت، در فضای مجازی به دنبال خرید لوازم خانگی برای خود بودم که در یک صفحه اینستاگرامی تبلیغی با یک پیج کاری مشاهده و بدون بررسی هویت گردانندگان صفحه مذکور مبلغی جهت خرید برای آنها واریز کردم اما بلافاصله پس از واریز وجه، شماره ام را بلاک کرده و دیگر پاسخی دریافت نکردم وکالایی ارسال نشد.

سرهنگ ساداتی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا پس از انجام اقدامات تخصصی عامل اصلی این صفحه اینستاگرامی را شناسایی و دستگیر کردند.

وی افزود: با بررسی پرونده و در جریان گذاشتن تشریفات قضائی ناشی از ارتکاب جرم سایبری؛ متهم مبلغ ۵۰ میلیارد ریال به حساب شاکی پرونده منتقل کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه متهم از کلاهبرداران صفحه اینستاگرامی بوده که با همین ترفند اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کرد به شهروندان توصیه کرد: فریب ظاهر زیبا و پر رنگ و لعاب صفحات اینستاگرامی را نخورید و خرید های خود را فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز و یا سایت و بسترهای رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهید.

۱۵ میلیارد اموال مسروقه در مخفیگاه سارق

جانشین انتظامی استان مازندران از دستگیری سارق اماکن خصوصی و دولتی در شهرستان ساری خبر داد و گفت: ۱۵ میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه سارق کشف شد.

سرهنگ "سید موسی حسینی" نیز با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر سرقت اماکن خصوصی در ساری، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۳ این شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران کلانتری ۱۳ ساری با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی شبانه روزی، یکی از سارقان سابقه دار را شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر کردند.

جانشین انتظامی استان مازندران با اشاره به اعتراف متهم به ۱۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی و دولتی، اظهار کرد: ماموران از مخفیگاه متهم، اموال مسروقه از قبیل ۹ موتور و پنل کولر اسپلیت، کولر پنجره، چای ساز، سمارو، کابل برق۵۰۰ متر، ۲۰۰متر لوله اسپلیت، ۲ عدد کپسول اکسیژن، ۲ عدد منبع اگزوز خودرو بنز سواری، تعداد ۱۰۰ جفت کفش خارجی زنانه و مردانه، یک جفت بلندگو مدرسه و پمپ آب ساختمان های نیمه کاره را کشف کردند.

وی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد. اظهار کرد: برابر اعلام نظر کارشناسی ارزش ریالی اقلام سرقتی بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال برآورد شد.

سرهنگ حسینی ضمن هشدار به صاحبان اماکن خصوصی و همچنین ساختمان های نیمه کاره و در حال ساخت از آن ها خواست با استفاده از نگهبان مطمئن و با تجربه در ساختمان های درحال ساخت و نیمه کاره ضریب سرقت اموال خود را کاهش دهند.

انهدام باند سارقان در چالوس

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از دستگیری یک باند ۵ نفره سارقان با ۱۴ فقره سرقت و کشف اموال سرقتی در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ "علی اکبر خسروی" نیز با تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل، اماکن خصوصی وغیره در شهرستان چالوس، موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات فنی پلیسی اعضای این باند سرقت که متشکل از ۵ مرد بودند شناسایی و با هماهنگی قضائی در مخفیگاهشان با یک عملیات منسجم شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس با بیان اینکه متهمان به ۱۴ فقره سرقت منزل، اماکن خصوصی، کابل برق در شهرستان های چالوس اعتراف کردند.

سرهنگ خسروی با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی لوازم از قبیل یک قبضه اسلحه شکاری گلوله زن برنو، یک قبضه تفنگ بادی، تعداد زیادی فشنگ ساچمه زنی شکاری، تعدادی پوکه فشنگ جنگی شکاری وکابل مسی برق و غیره کشف و به پلیس آگاهی دلالت داده شد.

پلیس، سارق دوربین مداربسته را نیز زمین گیر کرد

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد از دستگیری سارق سابقه دار با ۳ فقره سرقت دوربین های مداربسته در سطح شهرستان خبر داد

سرهنگ" محمود حسین زاده" نیز با اعلام جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت دوربین مداربسته در سطح شهرستان محمودآباد، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار ماموران قرار گرفت.

سرهنگ حسین زاده با اشاره به عکس العمل سریع و موثر ماموران انتظامی در این خصوص افزود: این فرد در یک عملیات غافلگیرانه و در حین سرقت توسط پلیس دستگیر و مقادیری ابزار و آلات سرقتی نیز از وی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد با بیان اینکه متهم در بازجویی های انجام شده به ۳ فقره سرقت دوربین مداربسته در سطح شهرستان محمودآباد اعتراف کرد، از شهروندان خواست تا ضمن نوجه ویژه به توصیه و هشدار های پلیس در رابطه با پیشگیری از وقوع سرقت، در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف موتورسیکلت های سرقتی در تنکابن

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از دستگیری سارق حرفه ای موتورسیکلت با ۵ فقره سرقت در آن شهرستان خبر داد

سرهنگ "بهادر دیلمی" نیز با اعلام این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت موتورسیکلت در سطح شهرستان تنکابن، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت .

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی صحنه های سرقت موفق به شناسایی یک سارق حرفه ای در این ارتباط شدند.

فرمانده انتظامی تنکابن تصریح کرد: با هماهنگی قضائی متهم در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی به عمل آمده تاکنون به ۵ فقره سرقت موتورسیکلت در این شهرستان اعتراف کرد.

سرهنگ دیلمی از کشف ۵ موتورسیکلت سرقتی در بازرسی از مخفیگاه متهم خبر داد و گفت: این فرد پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: با استفاده از تجهیزات و لوازم ایمنی هنگام پارک موتورسیکلت در خیابان و پارکینگ منازل، شامل استفاده از قفل فرمان فرصت را از سارقان بگیرند.

  • ساغر محسنی
  • ۰
  • ۰

گزارش دیتاک نشان می‌دهد با وجود فیلتر بودن تلگرام، اینستاگرام و توییتر در ایران، هنوز جمعیت چند 10 میلیونی کاربران ایرانی در این سه پلتفرم حضور دارند.

تا پایان سال ۱۴۰۱ حدود ۵۸ تا ۶۱ میلیون ایرانی کاربر تلگرام بوده‌اند. اینستاگرام هم ۴۲ تا ۴۶ میلیون کاربر ایرانی دارد و حدود چهار میلیون کاربر ایرانی هم در توییتر فعال هستند. البته این تعداد، تعداد کاربران یکتا نیست و مجموع اکانت‌هایی است که ایرانی‌ها در این شبکه‌ها فعال کرده‌اند.

در سال ۱۴۰۱، از ۵۳۰ هزار کانال ایرانی فعال در تلگرام مجموعاً ۶۹۰ میلیون پست منتشر شده است. در گزارش دیتاک در مورد میزان فعالیت کاربران ایرانی در اینستاگرام آمده: «بسیاری از کاربران ایرانی تصور داشتند با فیلترینگ اینستاگرام، این شبکه اجتماعی نیز همچون فیسبوک از رده‌بندی شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار ایرانی خارج می‌شود؛ اما داده‌های دیتاک نشان می‌دهد که پس از اعتراضات حجم محتوای عمومی این بستر به‌مرور افزایش یافت.»

یافته‌های دیتاک نشان می‌دهد در سال گذشته از ۶ میلیون اکانت پابلیک ایرانی در اینستاگرام ۴۵۰ میلیون پست منتشر شده و کاربران ایرانی در هر ثانیه بیش از ۲۵ هزار بار پست‌های اینستاگرام را می‌بینند. سال گذشته، ایرانی‌ها در هر ثانیه حدوداً ۲۳۳ توییت منتشر کرده‌اند و ۹۵ درصد از مجموع توییت‌ها، ری‌توییت و تنها پنج درصدشان توییت دست اول بوده است.

نکته مهم در خصوص سال ۱۴۰۱، فیلترینگ گسترده‌ای بود که اعمال شد و هنوز هم در خصوص برخی پلتفرم‌ها، مثل اینستاگرام، واتس‌اپ، گوگل‌پلی و… این محدودیت ادامه دارد. دیتاک با اشاره به این محدودیت‌ها نکته مهمی را به دست آورده است.

بر اساس یافته‌های این گزارش، با آغاز اعتراضات ۱۴۰۱ و فیلتر شدن اینستاگرام، میزان انتشار پست در این شبکه اجتماعی به‌طور واضحی کاهش یافت؛ این روند کاهشی تا اوایل دی ماه ۱۴۰۱ هم ادامه داشته است.
 

حضور فعال ایرانی‌ها در اینستاگرام با وجود فیلترینگ


در تلگرام و اینستاگرام عمده محتوایی که منتشر می‌شود تصویری است، در حالی که در توییتر بیشتر محتوای متنی منتشر می‌شود.
 

 

حضور فعال ایرانی‌ها در اینستاگرام با وجود فیلترینگ


از نظر موضوعی، بیشتر محتوای منتشرشده در تلگرام در دسته «سرگرمی و روزمره»، «هنر و رسانه» و مالی و اقتصادی» است؛ اما در توییتر کاربران بیشتر موضوعات «سیاسی»، «سرگرمی و روزمره» و «مسائل اجتماعی» را منتشر می‌کنند. موضوع‌هایی مانند «هنر و رسانه»، «سرگرمی و روزمره» و «مسائل اجتماعی» بیشترین محتوایی هستند که کاربران در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند.

کانال‌های پروکسی، نرخ‌دهی ارز، دلار، طلا و ارزهای دیجیتال ۷۶ درصد از ۱۰۰ کانال فعال تلگرام فارسی را تشکیل می‌دهند. منظور از کانال فعال، کانالی است که بیشترین میزان انتشار پست را در تلگرام فارسی دارد.

هشتگ‌ها یکی از ابزارهای مهم و کاربردی در شبکه‌های اجتماعی هستند که می‌توانند مهم‌ترین و داغ‌ترین مسائلی را که در جامعه جریان دارد، نشان دهند. در سال ۱۴۰۱، بیشترین هشتگ‌ها به موضوع اعتراضات مربوط بوده که در شبکه‌های اجتماعی مختلف توسط کاربران ایرانی استفاده شده است.

در اینستاگرام هشتگ ایران بیشترین تکرار را داشته و هشتگ‌های بلوچستان، تهران، عشق و مهسا امینی هم جزء هشتگ‌های پرتکرار بوده است.
 

حضور فعال ایرانی‌ها در اینستاگرام با وجود فیلترینگ

نکته حائز اهمیت در مورد میزان استقبال کاربران از شبکه‌های اجتماعی این است که در جهان در هر ثانیه ۴.۷ کاربر جدید به شبکه‌های اجتماعی اضافه می‌شوند. فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام، واتس‌اپ، وی‌چت، تیک‌تاک، تلگرام، اسنپ‌چت، توییتر و پینترست محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان هستند و بیشترین تعداد کاربر را دارند. نکته جالب در خصوص ۱۰ شبکه پُرکاربر جهان این است که همه آن‌ها در ایران فیلتر هستند./ هفت صبح

  • ساغر محسنی